ПРОГРАМА 

ОНЛАЙН ФОРУМУ 

«Моя дитина-абітурієнт 2021»

для батьків випускних груп №5, №8, №9

"Якість освіти та особливості в освітньому законодавстві 2021. Методичні, психологічні та профорієнтаційні аспекти підготовки до ДПА та ЗНО"

20 лютого 12.00

ОРГАНІЗАТОРИ ФОРУМУ:

ЗВО «Університет імені Альфреда Нобеля»

Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти

Центр підтримки малого та середнього бізнесу

 

Місце проведення: zoom конференція 

 

12.00 - 12.05 – Урочисте відкриття Форуму – С.Б. Холод, ректор університету.

12.05 - 12.20 – «Якість освіти та особливості освітнього законодавства 2021р.» – І.С.Шкура, проректор із забезпечення якості вищої освіти.

12.20 - 12.40 – Основне про ДПА та  ЗНО - як пройти всі етапи –  М.М. Горбенко-Хвастунова, директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти.

12.40 - 12.55 – «Психологічні аспекти підготовки до вступу» –  С.В. Дубінський, доцент кафедри інноваційних технологій з педагогіки, психології та соціальної роботи, коуч PCC ICF.

12.55 - 13.10 – «Які знання потрібні майбутнім фахівцям та що потрібно знати щоб відкрити свою справу» – В.М. Петрова, представник  Центру підтримки малого та середнього бізнесу.

13.10 - 13.25 – «Як обрати заклад вищої освіти» – Т.С. Мішустіна, проректор зі стратегічного розвитку та комунікацій.

13.25 - 13.40 – «Особливості вступу 2021» - Л.Г.Бойко, відповідальний секретар приймальної комісії.

13.40 - 14.00  – Відповіді на запитання.

14.00 – Дискусійні панелі з кафедрами університету (за бажанням)

Реєстрація обов’язкова  https://clc.to/forum2021
http://pravo.minjust.gov.ua/

ЩО ТАКЕ БУЛІНГ?

Булінг (bullying, від анг. bully – хуліган, забіяка) – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском. Види булінгу: - фізичний: штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, «сканування» тіла, нанесення тілесних ушкоджень; - економічний: крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей; - психологічний: принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж; - сексуальний: принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти; - кібербулінг: приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристроїв. 67% дітей стикалися з булінгом в школах в тих чи інших проявах*

*За даними дослідженням UNICEF Ukraine www.stopbullying.com.ua/adults/statistics

ЯКЩО ВАША ДИТИНА АГРЕСОР

- Відверто поговоріть з дитиною про те, що відбувається, з’ясуйте мотивацію її поведінки; МАЄШ ПИТАННЯ? - Уважно вислухайте дитину, з повагою поставтеся до її слів;

- Поясніть дитині, що її дії можуть бути визнані насильством, за вчинення якого наступає відповідальність*- Чітко і наполегливо попросіть дитину припинити таку поведінку, але не погрожуйте обмеженнями і покараннями. Повідомте їй, що будете спостерігати за її поведінкою;

- Зверніться до шкільного психолога і проконсультуйтеся щодо поведінки своєї дитини під час занять – агресивна поведінка і прояви насильства можуть бути ознакою серйозних емоційних проблем.

Пам’ятайте, дитина-агресор не зміниться відразу! Це тривалий процес, який потребує витримки і терпіння! *Доки дитині не виповнилось 18 років, відповідальність за її вчинки несуть батьки. Пам’ятайте, якщо ваша дитина порушує права іншої дитини, вчиняючи над нею насильство (булінг), батьки можуть бути

ЗЗАХИЩАЙ СВОЇ ПРАВА притягнуті до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності.

*цілодобово та безкоштовно в межах України

РАЗОМ З МІН’ЮСТОМ!

ЯКЩО ВАША ДИТИНА СТАЛА ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ

- Зберігайте спокій, будьте терплячими, не потрібно тиснути на дитину; - Поговоріть з дитиною, дайте їй зрозуміти, що ви не звинувачуєте її в ситуації, що склалася, готові її вислухати і допомогти; - Запитайте, яка саме допомога може знадобитися дитині, запропонуйте свій варіант вирішення ситуації; - Поясніть дитині, до кого вона може звернутися за допомогою у разі цькування (психолог, вчителі, керівництво школи, старші учні, батьки інших дітей, охорона); - Повідомте керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася, і вимагайте належного її урегулювання; - Підтримайте дитину в налагодженні стосунків з однолітками та підготуйте її до того, що вирішення проблеми булінгу може зайняти деякий час. У разі, якщо вирішити ситуацію з булінгом на рівні школи не вдається – повідомте поліцію! Захистіть свою дитину від цькування!

ЯКЩО ВИ СТАЛИ СВІДКОМ БУЛІНГУ

- Втрутитися і припинити цькування – булінг не слід ігнорувати; - Зайняти нейтральну позицію в суперечці – обидві сторони конфлікту потребують допомоги, запропонувати дітям самостійно вирішити конфлікт; - Пояснити, які саме дії Ви вважаєте булінгом і чому їх варто припинити; - Уникати в спілкуванні слів «жертва» та «агресор», аби запобігти тавруванню і розподілу ролей; - Повідомити керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася і вимагати вжити заходів щодо припинення цькування.

Пам’ятайте, що ситуації з фізичним насильством потребують негайного втручання! 

1.) Посилання на веб-сайт ГТУЮ у Запорізькій області - http://www.justzp.gov.ua

 2.) Посилання на відеороліки проекту "Я МАЮ ПРАВО!", розміщенні на

 youtube-каналі ГТУЮ -

 https://www.youtube.com/watch?v=VQ55ysH-W-Y&list=PL_1GR8Y6zJ5QHGryfMsSCkOipyzf2D2Zm

 3.) Посилання на youtube-канал Міністерства юстиції -

 https://www.youtube.com/user/minjustua/videos

 4.) Посилання на сайт проекту "Я МАЮ ПРАВО!" - http://pravo.minjust.gov.ua

 5.) Посилання на сайт Міністерства юстиції - https://minjust.gov.ua

 
 


Міністерство освіти і науки України
http://www.mon.gov.ua

 

Освітній портал - освіта в Україні, освіта за кордоном
http://www.osvita.org.ua