ДЕКАДА КНИГИ

          З 15 по 25 квітня в ліцеї проходила декада книги та художньої літератури «Книга єднає», яка охопила декілька культурних подій місяця, пов’язаних з мовою та літературою.

          Взагалі місяць квітень  дуже багатий на визначні дати, приурочені книзі:Міжнародний день дитячої книги (2 квітня) , Всесвітній день книги та авторського права (23 квітня ), річниці з дня народження Миколи Гоголя(1 квітня), Вільяма Шекспіра(26 квітня), Моріса  Дрюона (14 квітня), Григорія Тютюнника(23 квітня) та ін.

           А ще учнів та педагогів зацікавила тема проведення фестивалю Французька весна 2019  в Україні, який проходить  в межах року французької мови з вересня 2018 р. по серпень 2019 р. Об’єднавши ці події, комітет учнівського  самоврядування  запропонував  долучитися  до низки заходів  фестивалю. А очолили проведення декади викладач української мови та літератури  Прокопенко М. В.  та бібліотекар  Міщенко Т. М.

           Ліцеїстів очікували  різноманітні конкурси, вікторини, мандрівки, квести. А розпочалася декада конкурсом  фотографів - аматорів «Селфі з улюбленою книжкою». Потім естафета перейшла до веселої вікторини «Літературний вінегрет». Сфотографувавшись і похизувавшись своїми знаннями з літератури, учні вирушили відпочивати у Францію, а допомогла їм здійснити цю подорож віртуальна мандрівка « З висоти Ейфелевої вежі», де гідом  була  майже  француженка  віце- викладач французької мови колегіуму №1 м. Пологи Чуприна Наталія Микитівна, яка вже неодноразово  побувала на  Єлісейських  полях.   Відвідування музеїв, година поезії  в кав’ярні, блукання тихими вуличками під  мелодійний  спів шансоньє, неймовірні краєвиди з висоти Ейфелевої вежі - мандрівка залишила незабутні враження.

Повернувшись до ліцею, переповнені натхненням та позитивом, учні прийняли участь у літературній вікторині «Сторінками творів французьких письменників».

            Найцікавішою,  на думку учнів, була квест - гра «Книжкові мандри», питання якої вимагали від учасників знання течій та напрямків  світової та української літератури XIX-XX століття. Протягом квесту команди « лікували» книжки в бібліотеці, складали літературний конструктор, редагували тексти, виконували інтерактивні вправи. Протягом декади у нагоді учасникам стали книжкові виставки у читальному залі бібліотеки: «Книжки- ювіляри 2019 року», «Перлини світової та української літератури», «Французький шарм поезії і прози».

                 В командному заліку перемогла гр..№7 «Червоні вітрила». В конкурсі селфі кращими  були знову ж таки «Червоні вітрила»; Аліна Бідна; Богдан Леонов та Снурніков Сергій .В особистому заліку  найкращими були: Алісултанов Володимир, Лук’яненко Дар’я, Коробенко Вікторія, які повністю справдили гасло декади: « Діти, які  читають, невдовзі стануть дорослими, які думають». 

        

Інформацію  про захід підготували: викладач ДНЗ «Пологівський ПЛ» Прокопенко Марина Володимирівна, бібліотекар Міщенко Тетяна Миколаївна

Категорія: Мои статьи | Додав: alenkannnnn (02.05.2019)
Переглядів: 83 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]