День в історії

11.10.18 учні  першого курсу ДНЗ «Пологівський ПЛ»  разом з архіваріусом Прокопенко М.В. здійснили віртуальну подорож машиною часу. Приводом для такої мандрівки став день  14 ЖОВТНЯ, який об’єднав  чотири знаменні для українського народу події:  Покров Пресвятої Богородиці, День захисника України, День українського козацтва та День УПА.

 

      Спочатку учні побували в Х столітті, де стали свідками  дивної події  в Константинополі і дізнались про походження Свята Покрову Пресвятої Богородиці. За останніми історичними дослідженнями, церковне свято Покрови Пресвятої Богородиці було встановлене в Київській Русі за сприяння святого благовірного князя Володимира Мономаха (хоча існує й інша версія) і відзначається 14 жовтня .

 

 Потім ліцеїсти побували в ХVIIXVIII столітті, де знайомилися з способом життя та устрою Запорозької Січі  і дізналися, що саме на честь Покрову освячено більшість козацьких церков, Покровським був головний храм Запорізької Січі, бо з перших років свого існування українське козацтво в своїх молитвах зверталося до Божої Матерії з надією, що Пречиста покриє своїм омофором православне воїнство під час відстоювання прабатьківської віри чи звільнення братів і сестер з бусурманського полону. Тому 14 жовтня  -  ДЕНЬ КОЗАЦТВА.

Наступною зупинкою стало ХХ століття – буремні роки Другої світової війни – мандрівники довідались, що саме 14 жовтня 1942 року  була офіційно утворена Українська повстанська армія, тому традиційно 14 жовтня - це також день УПА.

Останньою  зупинкою мандрівки стала Україна  ХХІ століття.  Учні  пригадали події 2014 року : в українському суспільстві внаслідок реакції на збройну агресію Росії підсилилися тенденції декомунізації — відмови від радянських символів і свят. Президент України Петро Порошенко встановив щорічно 14 жовтня відзначати — День захисника України.

                                Викладач української мови та літератури

 ДНЗ «Пологівський професійний ліцей»

 Прокопенко Марина Володимирівна.

 

Категорія: Мои статьи | Додав: alenkannnnn (16.10.2018)
Переглядів: 41 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]