Лицарі мови

ЛИЦАРІ МОВИ

        З 7 - 15 листопада в ДНЗ «Пологівський професійний ліцей» проходила декада,  присвячена Дню української писемності та мови. Яскравими пізнавальними   заходами були охоплені всі курси ліцею.

        На виховних годинах ліцеїсти говорили про Нестора  Літописця, братів Кирила та Мефодія, мандрували стежками Петра Яцика , читали вірші Тараса Шевченка.

        8 листопада учні та викладачі  ліцею приєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту  національної єдності.

       Творча молодь приймала активну участь у першому етапі Всеукраїнських мовно – літературних конкурсів імені Петра Яцика та Тараса Шевченка.

        В межах декади було проведено Лицарський турнір знавців української мови, де команди гідно змагалися за титул «Лицар мови».  Ліцеїсти  не тільки гідно представили свої команди, а й виявили неабияке знання мови – боротьба за першість була запеклою.  Проте згуртувала  всіх учасників турніру поетична хвилинка: команди об’єдналися  та склали вірш про Україну.

        Не залишилися без уваги  і зміни в українському  правописі. Уроки української мови та літератури в кожній групі починалися з віртуальної подорожі в країну  «Правопис», де учні спочатку переглядали анімовані правила, а потім, розбившись на групи,  наводили за ними приклади, аналізували, складали словосполучення та речення.

     Вирувало життя і в  бібліотеці ліцею: тематичні полички «Українець, який не захотів бути бідним», «З Шевченком у серці», «Мовний календар»; книжкові виставки класиків української прози . Особливу зацікавленість своїм різноманіттям викликала локація українських словників ( деякі з них датувалися ще серединою минулого століття).  Та учні не просто гортали сторінки, а відчували себе справжніми шерлоками  холмсами , розшукуючи  «зниклі», «викрадені», «загублені»  слова за їх  «описом».  А проводили декаду бібліотекар Міщенко Т. М.,  викладач української мови та літератури Прокопенко М. В. та  творча група учнівського самоврядування.

 

 

 

ДНЗ «Пологівський ПЛ»

викладач української мови та літератури                           Прокопенко М.В.
   

Категорія: Мои статьи | Додав: Елена (16.11.2019)
Переглядів: 20 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]