Нерозривний з`язок поколінь

Нерозривний зв`язок поколінь

Коли землю огортає золота осінь, а пустун-вересень знічев`я бавиться різнобарвним листям, наше місто Пологи відзначає свій день народження. Свято це подвійне, бо саме в ці дні оживає пам`ять про воїнів Великої Вітчизняної, які далекого 43 визволяли місто, змішуючи багрянець осені з багрянцем крові.

Жоден пологівець не залишається байдужим до тих, овіяних славою, подій. Що вже тоді говорити про наших ліцеїстів, для яких вересневі дні – дні зустрічі з ветеранами, дні збереженої пам`яті. Оживає вона безіменним обеліском на околиці міста, яскравим відблиском вічного вогню біля братської могили, скупими сльозами сивочолих ветеранів Хмарського Івана Афанасійовича, Ложкіна Володимира Федоровича, Боговинf Віктора Григоровича,   яких запросили на урок мужності.

І оживала у спогадах війна: гриміли жорстокі бої, підводились в атаку відважні бійці, стогнала і горіла сама земля під градом смертоносного металу. Ветерани згадували свою опалену війною молодість, друзів-однополчан, які ціною власного життя наблизили Велику Перемогу.

Затамувавши  подих слухали ліцеїсти дивовижну повість про ту жорстоку війну. І серйознішали обличчя, і світилися захватом очі, і щемний біль торкався юних душ, і мужністю сповнювалися юнацькі серця. Ось саме так і народжуються святі почуття  палкої любові до своєї Батьківщини, безмежної гордості за її славне минуле, виваженої відповідальності за її майбутнє. Народжуються в серці, а проявляються в ділах.

Братська могила. Меморіал слави. Це – святі місця для кожного пологівця. Сьогодні тут по – особливому урочисто. Золотом виблискують нагороди на грудях ветеранів, вогнем палахкотять барви айстр  і жоржин, стискаються серця від щемно – журливої мелодії «Журавлів».

Завмерли у почесній варті біля вічного вогню ліцеїсти. Тривожний набат хронометра б`є болем у кожне серце. Завмер майдан у скорботній хвилині мовчання, а над ним, ніби далекі журавлі, пропливають  на плечах ліцеїстів гірлянди слави, і лаври лягають до підніжжя монументу як вічна пам`ять нащадків, як щира вдячність за збережене життя.


                                                                                                            Голова методичної комісії загальноосвітніх дисциплін  Купринюк Т.В.

Категорія: Мои статьи | Додав: Karloxana (09.10.2013)
Переглядів: 285 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]