РОЗМОВА ПРО КНИГИ,ЧИТАННЯ ТА БІБЛІОТЕКИ

Є багато див на землі, створених природою і зроблених руками людини. Чи не найбільше диво з див - книга, у ній увесь неосяжний світ. Як незгасимий смолоскип, освітлює вона шлях людині в її

прагненні до знань… Книги – це «тренажери для критичного мислення», читання допомагає розвивати вміння бачити ситуацію цілісно і аналізувати її. Вчені довели, що читання робить нас розумнішими та розвиває здатність до емпатії . Нас з усіх боків оточує велика кількість інформації і від цього стає все важче в ній орієнтуватись. З одного боку, кліпове мислення як механізм захищає нас від інформаційного перенавантаження, а з іншого – ми не заглиблюємося в інформацію, сприймаємо все поверхово, втрачаємо здатність відрізняти факт від точки зору…Щоб зберігати концентрацію на дійсно важливому та продовжувати мислити критично, необхідно читати великі тексти.

Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. В умовах сьогодення, коли інформація стає одним із провідних ресурсів розвитку суспільства, значно активізується роль бібліотеки як інформаційного центру навчального закладу, яка покликана допомагати учням краще оволодіти програмовим матеріалом, збагачувати знаннями, розширювати словниковий запас і розвивати культуру читання.

Саме книзі та читанню була присвячена година спілкування «Книга-свято,яке завжди з тобою», яка відбулася 22 листопада в Пологівському професійному ліцеї. Захід був проведений бібліотекарем ліцею Міщенко Т. М. для учнів першого та другого курсів . Юні читачі почули цікаву інформацію про виникнення та сучасне життя книг, дізналися про переконливі аргументи на користь читання, переглянули презентацію «Вислови відомих людей про книгу», а також чудовий, позитивний фільм «Фантастичні літаючі книги містера Морріса Лессмора». Учні ознайомилися також з цікавою інформацією про життя і творчість письменників-ювілярів листопада місяця.

Бібліотекар ДНЗ «Пологівський ПЛ»

Міщенко Тетяна Миколаївна

  

Категорія: Мои статьи | Додав: alenkannnnn (26.11.2018)
Переглядів: 17 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]