У Державному навчальному закладі «Пологівський професійний ліцей» була проведена урочиста лінійка, присвячена Дню Гідності та Свободи

Для чого люди вийшли на майдан?
Що їхні сонні душі розбудило?
Розвіявся густий-густий туман,
Що прикривав всю правду так грайливо…
Для чого мерзнем, нащо стоїмо?
Бо хочем Україну ми підняти!
ЇЇ «Європою» ми гордо назвемо
Бо вона гідна статус такий мати.

21 листопада 2017 р. у   Державному навчальному закладі «Пологівський професійний ліцей»  була проведена  урочиста лінійка, присвячена Дню Гідності та Свободи, яку підготувала викладач історії Данілова Л.А.

Мета  заходу — збереження та донесення до  учнівської молоді об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які   у листопаді 2013 року — лютому 2014 року   виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Викладач історії  розповіла  учням про листопадові події 2013 р., коли вперше 21 листопада на Майдані незалежності    зібралося на мітинг близько 200  тисяч людей у відповідь на оприлюднення рішення щодо призупинення процесу підготовки до підписання угоди про асоціацію України з ЄС. Саме тоді, у перший день протесту, народилося гасло «Україна – це Європа!». Після силового розгону студентів у ніч з 30 листопада на 1 грудня протестні акції набули масового характеру і переросли з проєвропейських на антиурядові, антивладні. На мітинги почали виходити сотні тисяч українців і кожного разу кількість людей на майданах по всій країні зростала. Революція Гідності набрала обертів.

Присутнім на лінійці нагадали про криваві події на Інститутській, вул. Грушевського, Європейській, Прорізній, під час яких українські патріоти без бронежилетів, у пластикових касках, прикриті лише самими тільки дерев’яними щитами, захищали свободу і честь українського народу, європейське майбутнє України. У своєму виступі  викладач наголосила, що Революцію Гідності, як і попередні українські революції, розпочали студенти, сама активна, свідома і революційна частина населення України.  І саме на ній лежить найбільша відповідальність за майбутнє країни. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Небесної сотні, прослухали пісню «Пливе кача по Тисині» у виконанні Піккардійської терції.   На завершення  лінійки було продемонстровано відеофільм «Євромайдан. Початок».

Автор: Данілова Людмила Анатоліївна, викладач

Категорія: Мои статьи | Додав: alenkannnnn (30.11.2017)
Переглядів: 44 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]