ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І МОВИ В ДНЗ «ПОЛОГІВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ»

            Кожна епоха дарує людству нові винаходи й відкриття.Але найбільшим винаходом людства

було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинне знання. Мова-це наша неоціненна спадщина,з нею ми не розлучаємося протягом усього життя. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому.

            З 05.11.18 р. по 09.11.18р. у нашому ліцеї відбувся тиждень української мови,присвячений Дню української писемності та мови.

             Понеділок розпочався заходом «Барви осені»,на якому кожен осінній місяць був представлений стилізованим образом дівчини-осені в святковому вбранні  і супроводжувався віршами українських поетів про осінь. Вересень забринів номінацією «Ностальгія за літом», жовтень замріявся «Осіннім серпанком», листопад  закружляв «Вальсом-феєрією». Всі бажаючі могли сфотографуватися в фотозоні, примірявши вподобаний осінній образ.

              У вівторок учні та педагоги дізналися багато нових фактів про  українську мову,прийнявши участь у гравіконі «Мова моя українська», на якому показали свої знання і ще раз переконалися в  багатстві, мелодійності, вишуканості українського слова. Юні шанувальники друкованого слова в бібліотеці ліцею ознайомилисяз тематичною виставкою «Мова-духовний скарб нації»,на якій вони побачили й погортали цікаві видання з мовознавства та народознавства.

У середу учні третього курсу із зацікавленням прийняли участь у першому етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені  Тараса Шевченка,який проходив у формі ЗНО і дав змогу не тільки перевірити свою обізнаність із творчістю Великого Кобзаря,а й відпрацювати алгоритм майбутніх іспитів.

                  У четвер відбулася загальноліцейна мандрівка в часі «Українська мова: історія і сучасність»,з якої учні винесли багато яскравих вражень та нової інформації стосовно  історії виникнення і становлення української мови,а також почули легенди про те,чому вона називається солов’їною,а наша земля Україна-божою.

                 У п`ятницю 9 листопада в ліцеї широко святкувався День української писемності та мови. Зранку панували святковий настрій, посмішки, привітання, українське вбрання та символіка. Скрізь було чути привітну українську мову. На перервах працювали музичні фан-зони: «Українська поезія в пісні», «Сучасна українська пісня», «В пісні-душа народу», а також відбулося урочисте відкриття першого етапу ХIХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика ,за яким послідувало написання Всеукраїнського диктанту  національної єдності в бібліотеці ліцею.

                   Цей святковий тиждень був підготований і проведений викладачем вищої категорії української мови і літератури Прокопенко Мариною Володимирівною та бібліотекарем першої категорії  Міщенко Тетяною Миколаївною за активної участі членів учнівського самоврядування ліцею.

                                                                                                              Бібліотекар ДНЗ «Пологівський ПЛ» Міщенко Тетяна Миколаївна

 та викладач української мови

Прокопенко Марина Володимирівна

       

Категорія: Мои статьи | Додав: alenkannnnn (18.11.2018)
Переглядів: 32 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]