Звитяга ЗУНР зберегла Україну

На виконання Указу Президента України   від 22 січня 2016 р. №17  «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 р.р.» у Державному навчальному закладі «Пологівський професійний ліцей» була проведена тематична виховна година, присвячена 100-річчю українського повстання, організованого в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українською Національною Радою  у Львові з метою встановлення української влади. Ці події увійшли в історію як Листопадовий чин.

Учні ліцею заслухали зворушливу розповідь про листопадові події 1918 року в Галичині, коли   на стародавній ратуші Львова вперше замайорів Національний жовто-блакитний стяг і після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель виникла національна українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала  називатись  Західноукраїнською Народною Республікою.

Змагання за першість у Львові виграли українці, які швидко і рішуче встановили контроль над краєм.   Однак закріпити успіх галичани, на жаль,  не змогли. Дворічна боротьба українського народу за незалежність закінчилася трагічною поразкою.

З часу листопадових подій 1918 пройшло вже 100 років. Та їх   пам’ятають вдячні нащадки. Листопадові дні лягли в основу всіх подальших змагань і героїчних походів з армією Наддніпрянської України,  підпільної боротьби проти польських окупантів,  нерівного бою з новими поневолювачами.

Кожного разу ми знову повертаємось до тих вікопомних днів. Повертаємось не лише для того, щоб віддати шану, а, передусім, щоб отримати від них  невичерпне джерело сили, знання та досвід, які так потрібні у наш нелегкий і відповідальний час розбудови самостійної української держави.

Скільки років відлетіли журавлями!
Скільки років, наче ріки, відплили!
Але спомини лишалися між нами,
Наче сонце нам просвічують з імли.
І куди б нас не носила доля світу,
І куди б не гнала нас із рідних хат,
Нам залишиться священним заповітом

Вісімнадцятого року листопад.

Данілова Людмила Анатоліївна,

викладач історії ДНЗ «Пологівський

професійний ліцей»

Категорія: Мои статьи | Додав: alenkannnnn (23.11.2018)
Переглядів: 24 | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]